logoT I T A N I C


---
menu
Knihy

Novinky

obalka

Brasília – město – sen

První publikace v češtině, která komplexně představuje ideu a architekturu hlavního města Brazílie, charakterizovaného urbanistickým plánem Lucia Costy a stavbami Oscara Niemeyera. Sborník textů s množstvím encyklopedických vysvětlivek, fotografií a kreseb provádí Brasílií krok po kroku, přibližuje okolnosti jejího vzniku i fascinující dobrodružství její výstavby, seznamuje s jejími tvůrci i obyvateli, předkládá k vlastní úvaze názory kritiků i obdivovatelů a mapuje překvapivé česko-brazilské souvislosti.
ISBN 978-80-86652-57-3.
Editorka Yvonna Fričová, grafická úprava Martin Hůla, fotografie Pavel Frič aj. Formát 25 × 23 cm v pevné vazbě se záložkou, 368 stran, cca 450 barevných a čb fotografií, historické dokumenty, ilustrace včetně kreseb Davida Vávry a komiksových stripů Lucie Lomové. Portugalské a anglické résumé, slovníček portugalské výslovnosti.

Cena 970 Kč. Distribuuje výhradně
Kosmas.


obalka

Pavel Šembera
Brazílie – Návod k použití

Humoristická knížka, která je současně užitečnou konverzační příručkou a učebnicí, jak překonat nedorozumění způsobená portugalským jazykem i kulturní odlišností temperamentních Jihoameričanů. Autor je zkušeným cestovatelem, který Brazílii pravidelně navštěvuje jako obchodník, ale země a hlavně její obyvatelé mu učarovali. O svých zábavných i trpkých zkušenostech s poznáváním brazilských obyčejů píše několik let blog www.tudobem.cz.
ISBN 978-80-86652-58-0
Grafická úprava Carton Clan (Martin Hůla). Kapesní brožura 135 x 225 mm, 104 stran, přehledný slovníček užitečných výrazů.

Cena 249 Kč. Distribuuje výhradně Kosmas.


Některé naše
dříve vydané knihy


obalka

Alberto Vojtěch Frič
O kaktech a jejich narkotických účincích

Důvodem legendární cesty „lovce kaktusů“ Alberto Vojtěcha Friče (1882–1944) do Mexika v roce 1923 bylo pátrání po léčivých účincích kaktusu zvaného peyotl, který odedávna používají indiáni Tarahumarové a Huicholové ke svým rituálům. Studie osobitého botanika, etnografa a člověka s vyhraněnými názory i životními postoji představuje dobovou sumu vědeckých poznatků o těchto nedostupných a záhadných rostlinách, dnes botanicky určených jako rod Lophophora, i jeho vlastní zkušenosti a přínos světovému výzkumu. Je příkladem nadšení a vytrvalosti amatérských badatelů, kteří jsou často odměněni velkými objevy, otevírajícími vědě nové horizonty.
ISBN 978-80-86652-56-6
Podle 1. vydání Fričovy studie v nakladatelství Sfinx (1924) a s použitím dalších dosud nepublikovaných materiálů z Fričovy pozůstalosti k vydání připravila a poznámky pod čarou napsala Yvonna Fričová.
Fotografie A. V. Frič. Doslov napsal a botanické určení kaktů konzultoval Jaroslav Bohata. Grafická úprava Martin T. Pecina. Formát 130 × 215 mm, 120 stran, pevná vazba v plátně.

Cena 275 Kč. Distribuuje výhradně Kosmas.


obalka

Yvonna Fričová (ed.), Jiří Filip, Daniela Karasová, Jiří T. Kotalík, Danica Kovářová, Jakub Kunert, Zdeněk Lukeš a Pavel Panoch
Fotografie Ester Havlová, Pavel Frič, Filip Šlapal:
Legiobanka

Stěžejní dílo největšího českého architekta 20. století Josefa Gočára, od jehož smrti právě uplynulo 70 let, určilo styl zvaný národní dekorativismus pro oficiální architekturu ve službách nově zrozeného samostatného Československa. Monumentální a umělecky jednotná budova dokončená roku 1923 je originálním českým příspěvkem a součástí evropského slohu art déco. Drobná, leč informacemi a fotografiemi nabitá publikace vypravuje příběh československých legií a budování jejich bankovního ústavu, představuje tvůrce výjimečné stavby i historii místa, kde stojí, přináší neznámé údaje o proinvestovaných částkách, realizačních stavebních firmách či původním rozvržení interiérů a názorným způsobem vysvětluje mimořádnou sochařskou výzdobu fasády domu.
První díl nové edice „Architektura, lidé příběhy“.
ISBN 978-80-86652-55-9
Grafická úprava Carton Clan. Formát 20 × 22 cm, 72 stran, brožovaná vazba, fotografie, historické reprodukce.

Cena 275 Kč. Distribuuje výhradně Kosmas.


obalka

Zdeněk Lukeš (ed.), Pavel Panoch, Daniela Karasová, Jiří T. Kotalík:
Fotografie Ester Havlová, Štěpán Bartoš, Pavel Frič aj.:
Josef Gočár

Jako největšího českého architekta 20. století vyhodnotila před časem Josefa Gočára anketa mezi architekty současnými. K 70. výročí jeho úmrtí vychází dotisk výpravné monografie představující v úplnosti jeho tvorbu, která prošla složitým vývojem od secese, přes modernu, kubismus, národní dekorativismus, tzv. holandský racionalismus a moderní klasicismus až po avantgardní styly – konstruktivismus a funkcionalismus. Jeho architekturu a urbanistické projekty, nábytkovou a interiérovou tvorbu i jeho spolupráci s významnými výtvarníky – dílo úctyhodné už jen prostým soupisem prací – přibližuje autorský tým respektovaných historiků umění a špičkových fotografů stejně jako množství původních plánů, studií a archivních fotografií.
ISBN 978-80-86652-44-3.
Grafický design studio pixle. Formát 24 x 28 cm, rozsah 440 stran, 535 obr.

Cena 2 475 Kč, při osobním odběru 2 275 Kč. Distribuuje výhradně Grada.


kniha boggiani

Pavel Frič, Yvonna Fričová:
Guido Boggiani, fotograf (1861–1901)

Unikátní snímky jihoamerických indiánů italského malíře a etnografa Guida Boggianiho patří ke světovým vrcholům portrétní umělecké fotografie z přelomu století, nemluvě o jejich mimořádné vědecké a historické dokumentární hodnotě. Velkoformátové skleněné negativy byly nalezeny v pozůstalosti významného českého vědce a cestovatele A.V.Friče, který je dovezl do Evropy krátce poté, co jejich autora v Gran Chacu zabili indiáni.
Velkorysá monografie je rozdělená do čtyř obrazových kapitol: krajiny, ukázky dokumentace pro etnografické potřeby, pokusy o reportáž a portréty. Grafická úprava Jan Čermák. Formát 35x30 cm, vazba s ražbou, 100 stran černobílých fotografií z let 1896-1901, text v češtině, italštině, španělštině, portugalštině, angličtině, foto-CD s úplnou obrazovou částí monografie (bezplatná příloha), lepenkové pouzdro, ISBN 80-85909-25-1.
Obrazová monografie získala prestižní českou cenu "Fotografická kniha roku 1998" na mezinárodním knižním veletrhu v Praze a 1. cenu "Nejkrásnější kniha" na mezinárodním knižním veletrhu Libri Olomouc 1997.
Cena 1570 Kč

Jak objednat
Výstava

obalka

Radomíra Sedláková
Karel Prager

Obsáhlá monografie představuje kontroverzní dílo a osobnost nejvýznamnějšího českého architekta druhé poloviny 20. století (1923–2001). Publikace detailně přibližuje nejen všechny jeho realizace (z nichž mnohé – zejména Nová scéna Národního divadla nebo někdejší parlament vedle budovy Národního muzea v Praze – vyvolávají dosud ostré střety mezi jejich zastánci a odpůrci z řad odborné i laické veřejnosti), ale přináší též úplný přehled jeho soutěžních prací a nerealizovaných studií a projektů, které měly zásadním způsobem změnit tvář Prahy (mj. Smíchova, Košíř, Karlína, Letné, Pankráce, Albertova, Staroměstského náměstí). Poprvé a v míře dosud nepublikované je dokumentována celá šíře jeho tvorby, a to prostřednictvím výkresů, plánů, vizualizací, modelů, dobových i současných fotografií. Kniha dále přináší Pragerovy zásadní teoretické stati a kompletní seznam jeho spolupracovníků z ateliéru Gama a soupis jeho patentů. Kniha rovněž mapuje klišé kolem architektovy osoby a nastavuje nový úhel pohledu na jeho rozporuplný odkaz. Prostupuje jí množství mnohdy protichůdných vzpomínek a názorů Pragerových kolegů i rivalů, spolupracujících výtvarníků, historiků umění i anonymních blogerů z internetových diskusí.
ISBN 978-80-86652-54-2
Grafická úprava Karel Aubrecht, barevné fotografie Pavel Frič. Formát 240 x 270 mm, rozsah 240 stran, 330 vyobrazení.
Cena 1380 Kč. Distribuuje výhradně Kosmas.

Recenze:
iumeni.cz: Fenomén „Karel Prager“ v zrcadle doby a současnosti


obalka

David Vávra – Jiří T. Kotalík – Pavel Frič
Drobné perly české architektury

Výtvarně výrazná kniha postavená na barevných fotografiích Pavla Friče, krátkých výstižných textech historika umění Jiřího T. Kotalíka a rýmovaných postřezích architekta Davida Vávry představuje veletucet, tj. 144 staveb na území celé České republiky, které jsou sice svým typem nebo rozsahem „drobné“, ale přesto představují skutečné umělecké perly či zajímavé až téměř bizarní perličky. Ať už se k jejich projektům hlásí významní tvůrci a stavebníci, nebo vznikly anonymně, zdatně drží krok s „velkou“ architekturou.
ISBN 978-80-86652-53-5.
Grafická úprava Lubomír Šedivý. Formát 22 x 20 cm, rozsah 312 stran, 220 fotografií.
Cena 597 Kč. Distribuuje výhradně Kosmas.

Recenze:
E15
aktualne.cz
Česká pozice
ČT24
iDnes
Femme Fatal


Indiánská knížka - obálka

Rodolfo Ferreira Frič
Alberto Vojtěch Frič

Indiánská knížka


Český dědeček-světoběžník a jeho jihoamerický indiánský vnuk se poprvé po sto letech setkávají prostřednictvím této zvláštní knihy a vyprávějí si navzájem své příběhy. Alberto Vojtěch Frič, legendární cestovatel a kaktusář, který se narodil právě před 130 lety (1882–1944), patřil k největším světovým znalcům indiánských kultur v oblasti Gran Chaka a Mato Grosso. Mezi indiány Čamakoko také našel svou první lásku, z níž se po jeho odjezdu narodila dcera. Její nejstarší syn Rodolfo po sto letech nalezl v Čechách své dosud nepoznané příbuzné a sepsal "pro poučení lidu naší země" svoje vzpomínky.
ISBN 978-80-86652-51-1
Grafická úprava a ilustrace Martin T. Pecina. Formát 130 x 215 mm , rozsah 208 str., plátěná vazba s ražbou.
Cena 296 Kč. Distribuuje výhradně Kosmas.
Zakoupením knihy přispíváte deseti korunami na projekty občanského sdružení Checomacoco: www.checomacoco.cz

Rodolfo Ferreira Frič knihu osobně uvedl v České republice během září 2012 - více zde

Červuiš, obálka 3. vydání

Alberto Vojtěch Frič:
Čerwuiš
aneb Z Pacheka do Pacheka
oklikou přes střední Evropu

Autentický příběh jihoamerického indiána divokého kmene Čamakoko, který přijel roku 1908 s cestovatelem A. V. Fričem do Prahy. Tragikomické historky "divocha" v civilizaci se pojí s obecnými otázkami ztráty identity v moderní společnosti. Ve třetím vydání je kromě dalších fotografií nově zařazena první kapitola a především překvapivý závěr, který propojil sto let starý příběh se současností.
ISBN 978-80-86652-41-2
Grafická úprava Jan Frič. Formát 145 x 195 mm, rozsah 240 str., 80 čb archivních fotografií, pevná vazba s přebalem.
Cena 349 Kč. Distribuuje výhradně Kosmas. Též elektronická verze (e-kniha) (99 Kč). Plakát A2 (50 Kč).
Zakoupením knihy přispíváte deseti korunami na projekty občanského sdružení Checomacoco: www.checomacoco.cz

Recenze na sukulenty.estranky.cz
Recenze na klubknihomolu.cz


obalka

Ester Havlová:
Fragmenty / Fragments

Přední česká fotografka Ester Havlová dlouhodobě spolupracuje se současnými špičkovými architekty na dokumentaci a prezentaci jejich tvorby. Pozornost věnuje i architektuře historické, zejména pražské. Kompaktní autorský výběr s cílem ukázat krásnou architekturu na výtvarně působivých záběrech vyšel u příležitosti její samostatné výstavy v Arcidiecézním muzeu v Olomouci (2009). Dvě sady barevných tisků fotografií (10 volných listů 21 x 21 cm a 20 volných listů 14 x 21 cm) doplněné brožurou s texty (v češtině a angličtině) kurátora Jakuba Potůčka, architekta Romana Kouckého a galeristy Františka Staňka jsou adjustovány v zajímavém papírovém pouzdru ze Studia Činčera.
ISBN 978-80-86652-42-9
Grafická úprava Marta Maštálková. Formát 260 x 260 mm. Limitovaný náklad 300 kusů.
Cena 980 Kč, při osobním odběru 680 Kč.
Jak objednat
Recenze na wwg.cz
Recenze v Lidových novinách
Za publikaci a soubor fotografií E. Havlová získala Výroční cenu Akademie designu ČR / Cenu Czech Grand Design 2009 (2. místo v kategorii Fotograf roku).


obalka

Eva Dvořáková, Šárka Jiroušková, Jan Pešta, fotografie Pavel Frič:
100 technických a industriálních staveb Středočeského kraje

Publikace představuje v abecedním pořádku sto nejzajímavějších středočeských mlýnů, dolů, hutí, vodních a vodárenských děl, továren, manufaktur, mostů a železnic. Populárně naučné texty, čerpající z dlouholetého bádaní autorů z okruhu Národního památkového ústavu a Výzkumného centra průmyslového dědictví ČVUT, doplněné dvěma stovkami barevných fotografií, ovšem přesahují regionální rámec a na středočeských příkladech mapují vzrušující historii manufakturní výroby, průmyslu, těžby, vodního hospodářství, dopravy atd. na celém našem území. Předmluva doc. PhDr. Jiří T. Kotalík, CSc. Anglické résumé.
ISBN 978-80-86652-37-5.
Grafická úprava Rostislav Vaněk. Formát 235 mm x 223 mm (šířka x výška), rozsah 224 stran, pevná vazba s přebalem.
Cena 545 Kč.
Distribuuje výhradně Kosmas
Jak objednat


obalka

Eva Dvořáková, Benjamin Fragner, Tomáš Šenberger, fotografie Pavel Frič:
industriál_paměť_východiska

Fotografická publikace roku 2007
Na veletrhu For Arch 2007 kniha získala
Zlatou pečeť jako nejlepší odborná publikace z oblasti urbanismu, architektury a umění
Kniha vyšla v roce 300. výročí založení Českého vysokého učení technického v Praze

Staré fabriky, užitkové a výrobní haly, pivovary, jatky, cukrovary, vodárny a vodojemy, mlýny a vodní díla, nádraží, hutě, vápenky nebo důlní věže patří do české a moravské krajiny a do obrazu našich měst stejně neodmyslitelně jako historické památky. Kniha dokumentuje autentický stav některých průmyslových objektů a areálů v České republice v rozmezí let 2003 až 2006, představuje unikátní architekturu a typologii industriálních staveb, navazující na odpovídající technologie jednotlivých průmyslových odvětví. Zachycuje nejenom to, co zbylo z průmyslové éry v naší paměti; naznačuje současně východiska pro nové postindustriální využití tohoto dědictví, od stavebních konverzí po alternativní uměleckou inspiraci. Kniha vychází v roce 300. výročí českého technického vzdělávání a těží z mnohaletého bádání památkářů, teoretiků a historiků architektury z okruhu Výzkumného centra průmyslového dědictví při ČVUT v Praze.
Formát 300 x 225 mm (šířka x výška), rozsah 256 stran vnitřku na matné křídě 150g, vazba V8 s přebalem. Grafická úprava: Miroslav Kloss. Texty jsou v závěru knihy přeloženy do angličtiny.
Vydává nakladatelství Titanic, distribuuje Grada
ISBN 978-80-86652-33-7
Doporučená cena 798 Kč. Žádejte u svého knihkupce.
Jak objednat


obalka

Radomíra Sedláková, Pavel Frič:
20. století české architektury

Secese, moderna, kubismus, poetismus, racionalismus, plasticismus, konstruktivismus, dekorativismus, funkcionalismus, který se postupně proměnil v tzv. mezinárodní styl, ale také tradicionalismus, socialistický realismus, panelová výstavba, betonový brutalismus, postmodernismus, a nakonec vysoká technologie, dekonstruktivismus, civilismus, regionalismus, minimalismus... Kniha je kompletní přehlídkou moderních slohových období, stylů, směrů a tendencí, jejich vrcholných staveb a všech významných českých tvůrců. Probírá století rok po roce (1901–2000) a představuje vždy jednu typickou stavbu v kontextu událostí v české i mezinárodní politice, vědě, technice a umění. Spousty barevných fotografií ilustrují vzrušující příběh historie naší moderní architektury, učí dívat se na ni poučenýma očima a názorně osvětlují množství užitečných odborných pojmů.
ISBN 80-86652-24-6 (Titanic)
Grafická úprava Karel Aubrecht. Formát 240 x 280 mm (šířka x výška), rozsah 240 stran, 300 fotografií, historické reprodukce.
Cena 798 Kč
Do knihkupectví distribuuje výhradně Grada
Jak objednat
Na veletrhu For Arch 2006 kniha získala Zlatou pečeť jako nejlepší odborná publikace z oblasti urbanismu, architektury, stavitelství, bydlení a interiéru

obalka

100 staveb - Moderní architektura Středočeského kraje
Jiří Junek, Šárka Koukalová, Zdeněk Lukeš, fotografie Ester Havlová

Barevné snímky přední fotografky architektury Ester Havlové a věcné texty upozorňují na nejvýznamnější stavby Středočeského kraje, které byly postaveny od šedesátých let 19. století až do současnosti. Představují zároveň jejich tvůrce a snad všechny styly a směry, jimiž v daném období prošla naše architektura – od historismu přes secesi, modernu, ve světě unikátní kubismus, art-déco nové samostatné republiky, plečnikovský neoklasicismus, avantgardní směry, jako byl purismus, konstruktivismus a funkcionalismus, i poválečné trendy, včetně stalinské „sorely“, brutalismu šedesátých let, až po současnou architekturu nové věcnosti. Výběr je pestrý i typologicky: činžovní a rodinné domy, víkendové stavby, veřejné budovy, sakrální architektura, industriální objekty, památníky a hrobky, a také rekonstrukce památek.
ISBN 80-86652-31-9
Anglické résumé. 240 stran formátu 235 x 223 mm, pevná vazba s přebalem. Grafická úprava Rostislav Vaněk.
Cena 545 Kč
Do knihkupectví distribuuje výhradně Kosmas
Jak objednat

obalka

Josef Veselý - KTERAK... aneb (první) půlkopa, to jest plná třicítka míst a příběhů z české, moravské a slezské minulosti, a to slavné i neslavné

Josef Veselý, redaktor Českého rozhlasu Brno, mj. tvůrce rozhlasových Toulek českou minulostí, vybral ze svého bohatého redakčního archivu a zápisků rozhlasového reportéra třicet míst pravedlivě rozmístěných na území celé České republiky, k nimž se váže památná historická událost nebo působení zajímavé osobnosti, a to od mytologických českých počátků až do 20. století. Drobné kapitoly z naší národní minulosti, vyprávěné nezaměnitelným „rozhlasovým“ stylem Josefa Veselého, jsou doplněné třemi stovkami komentovaných fotografií, historických obrázků, erbů a reprodukcí uměleckých děl a spoustou užitečných poznámek na okraji-marginálií. Předmluvu napsal dr. Zdeněk Mahler.
Více informací na http://www.rozhlas.cz/toulky/soutez/_zprava/266875
ISBN 80-86652-19-X
1. vyd. Praha 2005, 280 stran formátu 210x240 mm, pevná vazba s laminovaným potahem. Grafická úprava: Robert V. Novák
Cena 498 Kč
Jak objednat

obalka

Jiří T. Kotalík - David Vávra - Pavel Frič
Czech Republic - Images Of Architecture

Obrazová publikace s anglickým textem představuje prostřednictvím architektury Českou republiku, její historii, tradice, ale také současnou invenci a plynutí s nejaktuálnějšími evropskými trendy. Kniha vznikla na základě zadání Ministerstva zahraničních věcí. Vychází z úspěšné monografie „Obrazy z dějin české architektury“. V šestnácti kapitolách je pomocí příkladů ze všech regionů republiky nastíněn stručný vývoj české architektury a společnosti od raného středověku až po aktuální současnost. Kromě významných památek jsou akcentována i místa méně známá, ale stejně kvalitní, a vedle historických příkladů jsou zařazeny i ukázky vynikající moderní a současné architektury včetně užitečného slovníčku několika desítek v knize zmiňovaných českých architektů od 14. století dodnes. Sedmnáctá kapitola je věnována Praze, jejíž umělecko-historický význam shrnuje vynikající studie doc. Jiřího T. Kotalíka, ale obrazová část se netradičně zaměřuje na její architekturu posledního století.
ISBN 80-86652-21-1
1. vydání 2005, 146 stran formátu 220 x 300 mm, laminovaná vazba s přebalem, 250 barevných fotografií, plánky, chronologické uspořádání. Grafická úprava: Pavel Hrach.

Neprodejné

obalka

Jiří T. Kotalík - David Vávra - Pavel Frič
Obrazy z dějin české architektury

Výpravná fotografická monografie přibližuje v třiceti obrazových kapitolách vývoj architektury v chronologickém řazení od raného středověku do současnosti na příkladech dochovaných a veřejnosti přístupných památek v České republice. Grafická úprava Pavel Hrach. Náklad 12000 kusů.
Kniha získala titul Fotografická publikace roku 2004, 3. cenu jako Nejkrásnější kniha ČR 2004, oborovou cenu "Zlatá pečeť za nový přístup a skloubení obrazové a grafické úrovně publikace a za originální popularizaci oboru" v soutěži odborných publikací z oblasti urbanismu, architektury, interiéru a umění na veletrhu ForArch 2003 (druhá "Zlatá pečeť" jí byla udělena jako nejprodávanější knize tohoto veletrhu), v roce 2004 také na veletrhu Libri v Olomouci a na knižním veletrhu v Lysé nad Labem 2004 dostala čestná uznání.
Ukázky na www.wwg.cz
Více informací na serveru estav.cz nebo na naší e-mailové adrese titanic.n@gmail.com
ISBN 80-85909-94-4
1. vyd. Praha 2003, 312 stran formátu 220 x 300 mm, laminovaná vazba s přebalem, 440 barevných fotografií, plánky, chronologické uspořádání. Grafická úprava: Pavel Hrach.
Cena 798 Kč
Jak objednat

obalka

Národní kulturní památky
a památky České Republiky zapsané na seznam světového dědictví UNESCO

První kompletní přehled nejvýznamnějších českých památek vychází jako druhý svazek řady praktických brožovaných kapesních encyklopedií (první byla "Muzea a galerie v České republice"). Místopisně řazená hesla obsahují stručnou charakteristiku v historických a kulturních souvislostech, kterou se zdůvodňuje prohlášení za NKP, způsob současného využití památek a jejich dostupnost pro veřejnost. V úvodu jednotlivých hesel o památkách UNESCO je vždy popsáno, co bylo důvodem k jejich zařazení na prestižní světový seznam. Přehledná hesla jsou doplněna množstvím barevných fotografií a užitečnými informacemi včetně aktuálních otevíracích dob a cen vstupného. Nepostradatelnou pomůcku pro plánování vycházek, zájezdů a výletů v nadcházející turistické sezóně vydávají společně nakladatelství Titanic a Tigris.
ISBN 80-85909-69-3 (Titanic)
ISBN 80-86062-05-8 (Tigris)
Formát 115x165 mm,
Vyšlo v roce 2001
cena 249 Kč

Jak objednat

obalka

Muzea & galerie

Kapesní encyklopedie, obsahující na 700 hesel s aktuálními daty o stálých expozicích v ČR Brožované vydání, 224 stran, 200 barevných fotografií, formát 115 x 163 mm, ISBN 80-85909-51-0.
Pro případné další vydání uvítáme všechna doplnění našich informací a upozornění na změny, na nová muzea a galerie, i na instituce, které se nám nepodařilo do tohoto vydání "vypátrat".
Cena 250 Kč.

Jak objednat

obalkaHans Staden: Dvě cesty do Brazílie

Klenot cestopisné literatury 16. století líčí zážitky žoldáka, trosečníka a zajatce kanibalů, doplněné poznatky o novém kontinentu, jeho obyvatelstvu, zvířeně a flóře a je ilustrovaný atraktivními dřevořezbami. Překlad Vlasty Havlínové je doplněn historickou studií přední české amerikanistky Simony Binkové. Grafická úprava Jan Čermák. Vyšlo k 500. výročí objevení Brazílie. 160 str., 50 dřevořezeb, formát 130x200 mm, pevná vazba s přebalem. ISBN 80-85909-60-X.
Vyšlo v roce 2000
Cena 199 Kč

Jak objednat

---

Nakladatelství TITANIC, http://www.titanic.n.cz, titanic.n@gmail.com, Plzeňská 222, 150 00 Praha 5, tel: 257211257
[ Úvod | Knihy | Turistické informace | Fotoarchiv | Tiskové služby ]